Szukaj

Regulamin

Zanim przejdziemy do tak zwanego sedna spraw, o których najbystrzejsi z Was już na pewno domniemają, pozwólcie, że powiemy coś o sobie. No więc jesteśmy firmą Zooksy, która produkuje i sprzedaje fajne skarpetki. A to są nasze dane: Zooksy Producent Skarpet Daria Skopińska, 99-400 Łowicz ul. Nadbzurzańska Dolna 7/9, NIP: 834-177-20-09, REGON: 101713414.

Jesteśmy niesamowicie dumni, że mamy tyle różnych numerków, literków i w ogóle. W końcu – zawsze lepiej niż nie mieć. A skoro już jesteśmy przy sprawach z gatunku to be or not to be, to poniżej czeka na Ciebie kilkadziesiąt linijek informacji, które rozwiewają wszystkie wątpliwości natury prawnej. Innymi słowy jest to regulamin, który określa zasady korzystania ze sklepu internetowego zooksy.pl, składania tam zamówień, rozliczania się z nich oraz Twoje uprawnienia względem anulowania zamówień, odstąpienia od umowy, a także info, jak się składa i jak rozpatrujemy reklamacje. Toteż – zapraszamy do lektury. Aha, pamiętaj, że jeśli chcesz u nas coś kupić albo chcesz z nami współpracować, musisz posiadać komputer z dostępem do Internetu, dowolną przeglądarkę internetową, oraz aktywne konto poczty elektronicznej (email), a jeśli uważasz się za podmiot gospodarczy, także: dokumenty potwierdzające prowadzenie działalności gospodarczej (NIP, Regon, KRS lub wpis do ewidencji działalności gospodarczej).

No, to teraz już do czytania marsz!

Popatrzcie na to, jak to się mówi, z dużego obrazka.

 1. Wszystko, co przeczytasz od tego momentu stanowi niezbity dowód naszej uczciwości, pozytywności i chęci porozumienia w sprawach, które tego wymagają. Czyli wszystkich. A że liczymy także na Ciebie, to niektóry zapisy będą dotyczyć także i Twojej osoby. Rozumiemy, że od tego momentu może Cię to interesować bardziej, dlatego darujemy sobie kwieciste wstępy. A zatem…
 2. Ilekroć pojawią się tutaj następujące słowa, które, z perspektywy prawa trudno jest zastąpić, ale którym zawsze można nadać własne nazwy po odpowiednim ich zaanonsowaniu. Dlatego też, kiedy będzie mowa o:
 3. Zooksach, będziemy mieli na myśli Sprzedawcę, czyli nas. A oznaczać to będzie, że jesteśmy tadaaaam! podmiotem gospodarczym, który zarejestrowany jest tutaj ul. Nadbzurzańska Dolna 7/9, 99-400 Łowicz i ma taki fajny NIP: 834-177-20-09 i jeszcze fajniejszy REGON: 101713414 Czadowo, co nie?
 4. Interesancie, tak naprawdę będziemy myśleli o Kliencie. Czyli jeśli jesteś osobą fizyczną, osobą prawną albo jednostką organizacyjną, która posiada lub nie zdolność prawną i złożysz zamówienie na zooksy.pl, będziesz to Ty. Nieźle, prawda?
 5. pl, jak na pewno się już domyślasz, Sklepie Internetowym, który prowadzony jest przez, uwaga-uwaga, pełne zaskoczenie, Zooksy na www.zooksy.pl. I tutaj, skup się, dostarczamy Zooksowe Atrakcje, wyłącznie na naszym terenie, czyli w Polsce.
 6. Zooksowych Atrakcjach, czyli naszych skarpetkach, a mówiąc konkretnie Towarze. Tylko nie miejcie tutaj zbędnych skojarzeń, ok?
 7. Cenie, będzie mowa o cenie, która nie zawiera kosztów przesyłki i oczywiście jest w złotówkach. Naszych. Polskich. Po denominacji.
 8. Wysyłce, wówczas powinieneś pomyśleć o tym, że w dzisiejszych czasach za darmo to można sobie pooddychać powietrzem w parku, czyli że kiedy będziemy Ci wysyłać zamówione przez Ciebie skarpetki, doliczymy do tego koszty przesyłki.
 9. Złożenie zamówienia na Zooksy.pl oznacza dla nas, że jesteś okej z tym wszystkim, co tutaj jest napisane. BA! Nawet więcej – że rozumiesz to wszystko i Ci się to podoba.

O tym jak przyjmujemy i realizujemy Twoje marzenia.
Działamy 24/7. To znaczy zamawiać możesz, kiedy chcesz. A kiedy już skończyć zamawiać, otrzymasz w nagrodę maila z potwierdzeniem Twojego małego sukcesu. Od tego momentu sprawy nabiorą rozpędu, bo Twoje zamówienie zrealizujemy ASAPem, czyli tak szybko, jak damy radę. To właśnie wtedy wyślemy do Ciebie maila z informacją, że przesyłka dotrze do Ciebie dzięki kurierowi (zgodnie ze złożoną przez Ciebie dyspozycją), no i terminie doręczenia przesyłki (ale z tym to zupełnie spoko, bo chyba jeszcze nie zdarzyło się nam, żeby wszystko trwało dłużej niż tydzień).

 1. Jak zamawiać? Ano prosto. Wypełniasz odpowiednie rubryczki na zooksy.pl albo wysyłasz do nas maila. O, tutaj wysyłasz: biuro@zooksy.pl.
 2. Pamiętaj, że musisz wypełniając formularz, musisz pisać prawdę, samą prawdę i tylko prawdę. Jeśli coś naściemniasz, nie przyjmiemy Twojego zamówienia.
 3. Gdyby, podkreślamy, gdyby zdarzył Ci się jakiś fakapik przy wprowadzaniu swoich danych i bardzo tego żałujesz, bo koniecznie chcesz nasze skarpetki – daj nam koniecznie znać. . Zrozumiemy, wybaczymy i skontaktujemy się z Tobą. ASAPem, jak zawsze. Pamiętaj jednak, że w związku z całym zamieszaniem termin dostawy może nieco się wydłużyć.
 4. Teraz uwaga, bo ważne. Od momentu, w którym Ty jako Interesant zamówisz u nas skarpetki, a my otrzymamy potwierdzenie, łączyć nas będzie święty relacja, przez niektórych nazywana umową sprzedaży. Jako że mamy szacunek do świętości, wyślemy Ci maila potwierdzającego naszą relację. Napiszemy w nim też, kiedy dostaniesz swoje wymarzone skarpetki.
 5. Interesancie!Prosimy! Sprawdzaj się trzy razy, zanim klikniesz „zamawiam” – zwłaszcza pole adres sprawdzaj, bo Zooksowe Atrakcje wyślemy dokładnie tam, gdzie wskażesz. A jeśli jednak zdarzy Ci się, że zamówisz nie to, co chcesz, wówczas wyślij do nas maila z opisem co i na co chcesz wymienić. Naprostujemy wszystko i będzie pięknie.
 6. Lubimy konkrety, dlatego kiedy robisz zamówienie, zadbaj, by było wyższe niż 20 zł – to naprawdę wiele ułatwi i pozwoli Ci zapanować nad kosztami przesyłki i mimo że nasze skarpetki są chodliwym towarem, to same się nie dostarczą. Wyszliśmy więc z założenia, że:

Jeśli Twoje zamówienie przekracza 120zł i nie waży więcej niż 30 kg, wyślemy je za darmo-, dzięki uprzejmości Pani albo Pana kuriera.

Jeśli nie przekraczasz kwoty wymienionej powyżej, wówczas dostawa kosztować Cię będzie:

a. Kurier UPS - 15 zł
b. Kurier UPS za pobraniem - 18 zł
d. Paczkomat - InPost - 10 zł

Rozliczne możliwości rozliczeń.

 1. Jak już na pewno wiesz, chodzi nam o to, żeby było miło i żeby wszystko szło gładko. Dlatego też, Interesancie Nasz Kochany, mamy dla Ciebie aż pięć form rozliczenia!
 2. Możesz: zrobić przelew z góry na nasze konto, czyli tu: Santander Consumer Bank SA 51 1910 1048 2787 7910 1284 0001 Realizacją zamówienia zajmiemy się w momencie zaksięgowania środków na naszym koncie..
 3. Zapłacić gotówką przy odbiorze.
 4. Wybrać z dwóch form płatności : PayU lub PayPal.
 5. A na dowód tego, jak bardzo Cię szanujemy, otrzymasz paragon, a kiedy tylko sobie tego zażyczysz – dostaniesz fakturę. Czad, co nie?

Tyle fajnych opcji, czyli o cenach, promocjach i dostępności skarpetek.

 1. Jeśli obok wybieranych przez Ciebie skarpetek widnieje jakaś cena, to znaczy, że na pewno kosztują one tyle, widzisz.
 2. Na zooksy.pl stosujemy wiele oznaczeń, ale jedno z nich jest szczególnie ważne – to „niedostępne”. Oznaczać to może, że nie mamy takich skarpetek w magazynach albo nie możemy ich z różnych powodów wyprodukować.

Chcemy być fair,czyli jak złożyć reklamację, oddać towar lub rozwiązać umowę

 1. My, Zooksy, uroczyście oświadczamy, że Tobie Interesancie, któryś jest osobą fizyczną i który nabywasz Zooksowe Atrakcje w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą oświadczamy, że odpowiadamy wobec Ciebie, w zakresie określonym w szczególności Ustawą z dnia 30 maja 2014 o prawach konsumenta (Dz. U. z dnia 24.06.2014 r.)
 2. Poczuwamy się do realizacji naszego nadrzędnego zadania, a mianowicie dostarczania Ci Zooksów bez żadnych wad, uszkodzeń, wyciągniętych nitek czy czego by tam jeszcze – słowem mają być bardziej niż ekstra! Gdyby jednak któreś skarpetki zawierały jakieś niedociągnięcia, które Twoim okiem są nieakceptowalne, koniecznie zwróć nam na to uwagę i złóż reklamację. Zrób to pisemnie na adres Zooksy Producent Skarpet ul. Nadbzurzańska Dolna 7/9, 99-400 Łowicz lub mailem. O, tutaj: biuro@zooksy.pl z informacją w tytule: REKLAMACJA.
 3. Twoją reklamację rozpatrzymy i odpowiemy na nią pisemnie. Nasze wypociny prześlemy na adres wskazany przez Ciebie od razu, a już na pewno nie później niż 14 dni od momentu, w którym ją otrzymamy.
 4. Gdyby coś nie działało w naszym sklepie albo coś utrudniało Ci korzystanie z niego, napisz nam o tym. Czekamy na Twoje zastrzeżenia pod adresem tradycyjnym Zooksy Producent Skarpet ul. Nadbzurzańska Dolna 7/9, 99-400 Łowicz oraz elektronicznym: biuro@zooksy.pl.
 5. Gdyby cokolwiek stało się z naszą przesyłką podczas transportu i w związku z tym ucierpiały na tym Twoje skarpetki albo, co gorsza, wysłalibyśmy do Ciebie Zooksowe Atrakcje, które absolutnie nie powinny opuszczać fabryki, wówczas oczywiście wymienimy je na nowe. A gdyby z jakichś powodów było to niemożliwe, wówczas otrzymasz możliwość wyboru innych lub zwrócimy Ci pieniądze. Słowo, tak właśnie będzie.
 6. Interesant, któremu przysługują prawa konsumenckie może czuć komfort. Otóż – jeśli tylko sobie zażyczy, może odstąpić od umowy, o której mówiliśmy wcześniej – czyli tej, której zawarcie wiąże się z zakupem. I to bez podania przyczyn. Wystarczy, że przedstawi odpowiednie oświadczenie wysyłając do nas pocztą na adres : 99-400 Łowicz, ul. Nadbzurzańska Dolna 7/9, lub skan oświadczenia z własnoręcznym podpisem na adres: biuro@zooksy.pl w terminie 14 dni od dnia, w którym Zooksowe Atrakcje trafią do Ciebie. Co zrobić, żeby owo oświadczenie było odpowiednie? Otóż może ono być spisane wg poniższego wzoru:

Adresat:
Ja/My (*) niniejszym informuję/informujemy (*) o moim/naszym (*) odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących towarów (*):
Data zamówienia (*)/odbioru (*):
Twoje imię i nazwisko lub nazwa Twojej firmy:
Twój adres:
Twój podpis (jeśli wybierzesz formę drukowaną)
Data:
* Wybierz to, co dotyczy Cię bezpośrednio, a resztę skreśl.

To co napisane powyżej oznacza ni mniej, ni więcej niż to, że nasza umowa uznana zostaje za niezawartą i jak to mądrze mówi nasze prawo: odpowiadasz tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. Ty z kolei, masz obowiązek odesłać nam skarpetki w stanie niezmienionym, czyli muszą wrócić do nas czyli do Zooksy Producent Skarpet, ul. Nadbzurzańską Dolną 7/9 , 99-400 Łowicz. Masz na to 14 dni od dnia, w którym odstąpiłeś od umowy. Ponosisz tylko bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.

 1. Jeśli wszystko będzie w porządku, w stosowny sposób uregulujemy nasze rachunki. Znaczy to, że jeśli odstąpisz od naszej umowy, zwrócimy Ci wszystkie poniesione przez Ciebie koszty – w tym koszty dostarczenia przesyłki. Zwrotu pieniędzy dokonamy dokładnie w ten sam sposób, w jaki je otrzymaliśmy. Serio, tak będzie. Chyba że jakoś się dogadamy, to przekażemy je tak, jak będzie dla Ciebie najlepiej. No i uwaga, zwrot nastąpi w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia odstąpienia od umowy.
 2. W Zooksach mamy zasadę, że wybieramy najlepsze opcje – zarówno dla nas, jak i dla naszych Interesantów. Najlepsze, w przypadku dostawy, oznacza najtańsze. Ale że jesteśmy otwarci i elastyczni, dopuszczamy opcję, że będziesz chciał otrzymać Zooksowe Atrakcje w jakiś bardziej fancy sposób. I my mówimy na to ok, w mailu poinformujemy Cię ile będzie to Cię kosztowało. Informujemy jednak, że jeśli odstąpisz od umowy, to Ty ponosisz koszty swojego pomysłu dostarczenia.

Dajemy słowo.

 1. Cytując klasyka – słowo droższe od piniendzy – dlatego też oświadczamy uroczyście, że Tobie, drogi Interesancie, przysługują wszelkie uprawnienia z tytułu rękojmi i jeśli tylko chcesz z nich skorzystać, możesz złożyć odpowiednią reklamację, o której więcej znajdziesz w rozdziale IV.
 2. TOP SECRET, czyli słowo o danych osobowych.
 3. W imieniu zooksy.pl wszelkie dane osobowe zbiera i chroni: Zooksy Producent Skarpet Daria Skopińska, 99-400 Łowicz ul. Nadbzurzańska Dolna 7/9, NIP: 834-177-20-09, REGON: 101713414.
 4. Wszystkie dane, które nam podajesz wykorzystane zostaną tylko i wyłącznie w dwóch celach. Pierwszym jest realizacja zawartej umowy. Drugim nasza późniejsza komunikacja.
 5. Interesant nasz pan! Dlatego zawsze masz możliwość wglądu, zmiany, jak również do usunięcia swoich danych osobowych.
 6. No i najważniejsze. Swoimi danymi osobowymi dzielisz się z nami z własnej, nieprzymuszonej woli. Po prostu – chcesz kupić u nas skarpetki i to jest konieczne, żebyśmy Ci je sprzedali na zooksy.pl. A jeśli tego nie zrobisz – po prostu możemy Ci ich nie sprzedać i kropka.

Wolność Tomku w swoim domku, czyli postanowienia końcowe

 1. Gdybyśmy nieopatrznie coś pominęli w niniejszym dokumencie, wówczas wszelkie wątpliwości rozwiewać będziemy wg przepisów aktualnie obowiązującego prawa, a w szczególności: Kodeks cywilny, Ustawą z dnia 30 maja 2014 o prawach konsumenta (Dz. U. z dnia 24.06.2014 r.).
 2. Nie chcemy się z nikim kłócić. Ale gdyby doszło do jakiegoś nieporozumienia, chcemy wszystko załatwić miło i grzecznie. W ostateczności porozmawiamy przed właściwym sądem. Ale to naprawdę w ostateczności.
 3. Howgh! Powiedzieliśmy! Od dzisiaj, czyli od 1.04.2015r., przestrzegamy tych zasad i kropka!

Koszyk

Twój koszyk jest pusty.

Dokonaj swoich pierwszych zakupów